Dawniej targi warzywne odbywały się na otwartej przestrzeni. Takie rozwiązanie miało tę wadę, że zimą trudno było przyciągnąć klienta, a i sami rolnicy niechętnie wystawali na mrozie i śniegu. Dziś targi coraz częściej przenoszą się na zadaszone hale, gdzie możliwe jest prowadzenie działalności przez cały rok.
Hale takie są ogrzewane, a dzięki wykorzystaniu do ich budowy płyt warstwowych, koszt takiej inwestycji nie jest zbyt duży. Aby taka hala targowa mogła powstać, należy jednak wypełnić najpierw wiele formalności.
Pierwszą rzeczą jest znalezienie odpowiednio dużej powierzchni i uzyskanie pozwolenia na budowę. Aby takie pozwolenie dostać, należy władzom miasta przedstawić projekt przyszłego budynku. Uwzględnione w nim muszą zostać zasady bezpieczeństwa, higieny i ochrony przeciwpożarowej, rozkład budynku i użyte do budowy materiały.
Należy też znaleźć odpowiedniego wykonawcę, który zadba o stworzenie bezpiecznej i stabilnej konstrukcji. Inwestorom bardzo często zależy na szybkiej realizacji, gdyż pozwoli im to szybciej zacząć czerpać zyski z postawionego obiektu.
Dlatego poszukiwane są takie ekipy remontowo-budowlane, które wykazują dużą skuteczność w szybkim i dokładnym stawianiu konstrukcji. Wpływ na taki stan rzeczy mają nie tylko doświadczeni pracownicy, którzy są zatrudniani w takich firmach, lecz także stosowane przez firmę materiały budowlane, maszyny i narzędzia.
Im bardziej bowiem zaawansowane technologicznie sprzęty i materiały, tym szybciej postępuje budowa. Zarówno pracownikom ekip, jak i inwestorom zależy na szybkim i tanim wykonaniu zlecenia. Firmy budowlane w krótkim czasie mogą wykonać kilka zleceń, a właściciele hal zacząć zarabiać na nowym biznesie. Doskonale więc do tego celu przydaje się wykorzystanie do budowy płyt warstwowych.
Płyty warstwowe są chętnie stosowanym materiałem budowlanym nie tylko przy budowie dużych obiektów handlowych, lecz także niewielkich sklepów czy obiektów gastronomicznych. Projekt takich obiektów uwzględniać musi wiele czynników, między innymi jakość stosowanych materiałów.
W przypadku budowy lokali gastronomicznych bądź też sklepów z produktami spożywczymi, niezwykle ważne jest to, czy materiały użyte do budowy są bezpieczne dla człowieka i środowiska. Chodzi tu głównie o ich ewentualną szkodliwość. Płyty takie nie mogą pylić ani wydzielać toksycznych substancji. Bezpieczeństwo wykorzystywanych materiałów musi być uwzględnione już przy projekcie budynku.
Nie bez znaczenia pozostają także właściwości izolacyjne wykorzystywanych materiałów. Tu płyty warstwowe są niemal bezkonkurencyjne. Dzięki styropianowej warstwie wewnętrznej, znakomicie utrzymują ciepło, poprawiając szczelność budynku. Są też ognioodporne, co nie pozostaje bez wpływu w kontekście ochrony przeciwpożarowej.
Możliwość wykorzystania płyt zarówno do budowy dachów, jak i ścian wewnętrznych oraz zewnętrznych, pozwala na budowę obiektów o różnym przeznaczeniu, które tak szybko, jak zostały zbudowane, mogą być także zdemontowane. Konstrukcje z płyt warstwowych mają charakter modułowy, pozwalają więc także na ich rozbudowywanie.
Koszty ich montażu i zakupu nie są zbyt duże, a dostępność w niemal każdym markecie budowlanym sprawia, że są powszechnie wykorzystywane. Płyty warstwowe dodatkowo pozwalają na łatwe wydzielanie pomieszczeń, dzięki czemu sklep z nich postawiony może spełniać wymogi Sanepidu, które nakazują oddzielenie powierzchni użytkowej od magazynu i zaplecza.